Volplay.com Projesine Hoşgeldiniz!

5W1H, 5N1K ile Kısaca...

  Türkiye'nin sıradışı video platformu olarak; 1 şubat 2016'da İstanbul'da yayına başlayan Volplay, video izleme alışkanlıklarına farklı bir yorum getirmeyi amaçlamaktadır. Bugüne kadar tekdüze video site formatının dışına çıkarak; tasarım ve video içerik yayıncılığında köklü bir değişikliğe imza atmaktadır.

  Ziyaretçilerimizin, gündeme dair seçili videolara hızlı ve sade bir arayüz ile, yüksek kullanıcı deneyimini keşfedecekleri iyileştirilmiş bir platform aracılığıyla ulaşmaları için bu platformu oluşturduk.

  Sadece birkaç yıl önce bir fikirden ortaya çıkan, yayına başlayan bu platform; bugün onlarca gönüllü çalışanı ve binlerce ziyaretçisiyle yayın hayatına hız kesmeden devam ediyor.


Redaktör Kontrollünde İçerik

  Yayınlanan içeriklerin büyük çoğunluğu editör elinden çıkarken, kullanıcıların gönderdiği içerikler ise yine editöryal düzenleme ile yayınlanmaktadır. Yayın İlkeleri ve ekstra filtre ile desteklenmektedir.

  Spam, yanıltıcı, ticari güdüye dayalı ya da zeka geriliğine sebep olan kullanıcı bazlı içerikler, Volplay tarafından filtreye tabi tutularak yayınlanmaz. Popüler olduğu düşünülen bir içeriğin 10 farklı varyasyonu işleme alınmaz.


Güçlü Altyapı ve Entregrasyon

  Dünya'nın en gelişmiş yer sağlayıcı firmalarından; ABD merkezli GoDaddy INC. altyapısı kullanılmaktadır. Hem veri entegrasyonunun sağlıklı ve kesintisiz olması, hemde sürekli içeriğe erişim imkanı amaçlanmıştır.
  Volplay.com, Avrupa'da GoDaddy Veri Merkezi'ne ev sahipliği yapan Amsterdam/Hollanda lokasyonundan hizmet vermektedir.


Bağımsız ve reklamsız

  Volplay, herhangi bir kurum ya da tüzel kişiliğin desteğiyle oluşturulmamış, bağımsız bir videolu içerik yayın platformudur. Ticari kaygısız, gerektiğinde reklamsız yayıncılık için bütçesi hazır ve gönüllü editörlerinin desteğiyle her geçen gün büyüyen bir projedir.

Ferhat ÖZKAN

Kurucu, Genel Direktör