Tayt: Rahat, Ucuz ve Şık Giyimin 3'ü 1 Aradası

Tayt: Rahat, Ucuz ve Şık Giyimin 3'ü 1 Aradası

Tayt bacakları sıkı saran bir pantolon türüdür. Sıklıkla likra, naylon, pamuk ve polyester karışımından yapılırlar. Aynı zamanda yünden, ipekten ve diğer tekstil malzemelerinden de imal edilebilirler. Kendi başlarına ya da kalça hatlarının belirgin olmasını istemeyen kadınlar tarafından etek, uzun tişört ve tunikle giyilebilir. İmalatı ucuz olduğu için, son tüketiciye de uygun fiyat aralığında satılmaktadır. Kadınlar tarafından ucuz, günlük kullanıma uygun ve şık bir görünüm sunmasının yanı sıra rahatlığı sebebiyle tercih edilen giysidir. Kullanımı dünyada oldukça yaygındır. Her türlü kombine uyum sağlamasıyla, moda ve trendlerin vazgeçilmezi olmuştur.

Tayt spor yapmasanız dahi elastik yapısı sebebiyle, kalçalarınızı şekle sokar ve atletik görünmenizi sağlar. Bununla birlikte fazla kilolarınızı da sıkılaştırıcı özelliğinden dolayı bertaraf eder ve olduğunuzdan zayıf görünmenizi sağlar. Kendini şişman hisseden kadınları, zayıf ve rahat hissettirir. Hergün farklı bir kombine imkan tanır ve kot pantolonlar da olduğu gibi aynı taytı sık sık giyebilirsiniz.

Tayt çeşitleri oldukça fazladır. Klasik taytların yanında, kot pantolon ve pantolon gibi görünen desenli çeşitleri de bulunmaktadır. Farklı desen, kumaş ve süslemeli sayısız tayt mağazalarda satılmaktadır.

Taytlar ve külotlu çoraplar yapıları gereği birbirleriyle sıklıkla karıştırılmaktadır. Külotlu çorapların yüksek denyeli modellerinin tayt gibi görünmesi buna en büyük etkendir. Kadınların, tayt yerine yüksek denyeli külotlu çorap kullanımı da kafalarda karışıklığa sebebiyet vermiştir. Sektörel olarakta iki objenin kesiştikleri noktalar bulunmaktadır.

Taytlar, çok fonksiyonludurlar. Hemen hemen her hava koşulunda giyilebilmektedir. Günlük kullanım dışında; spor kıyafeti, eşofman olarak kullanılabilir. Taytlar elastik pantolonlar olarak tüm toplumlarda kabul görmüştür.

Taytlar yapıları gereği her türlü ortama uyum sağlayabilir. İş görüşmesi, toplantı ya da özel bir davet yemeği, günlük kullanım, spor yaparken kullanılabilirler.

Kışın deri çizmenin içerisine pantolonu sokuşturmaya çalışmak istemeyen kadınların gözde giysisidir. Günlük kullanımda tayt ile rahat bir uyku çekilebilir, eve girince kıyafet değiştirme zahmetinden kurtarmaktadır. Diğer kıyafetler gibi gereksiz yer kaplamazlar ve her şey ile kombin oluşturabilirler. Sık seyahat eden kadınlar için, bacakların istendiği şekilde hareket edebilmesi rahat bir yolculuk geçirmelerine imkan tanır. Kot pantolon ya da mini etek için bu durum geçerli değildir.