Vero

1 dakikada okuyabilirsiniz   249 kez okundu
2016'da ilk versiyonu yayınlanan uygulama ilk yıllarında fazla rağbet görmeyip, 2018'in şubat ayında güncellenmesinin akabinde başlatılan reklam kampanyası ile büyük bir kitle tarafından kullanılmaya başlandı.
Uygulamayı edin: Google Play - App Store

Daha az sosyal medya, daha fazla sosyal yaşam sloganıyla sunulan, göreceğiniz paylaşımları seçebildiğiniz Vero, bir sosyal medya uygulamasıdır. 2016'da ilk versiyonu yayınlanan uygulama ilk yıllarında fazla rağbet görmeyip, 2018'in şubat ayında güncellenmesinin akabinde başlatılan reklam kampanyası ile büyük bir kitle tarafından kullanılmaya başlandı. İtalyanca Gerçek anlamına gelen adıyla, kullanıcının kendini tam olarak yansıtabilmesini amaçlamaktadır. Diğer uygulamaların en beğenilen özelliklerini bir araya toplayan Vero; gençleri, sanat ve zanaat dünyasını hedeflemiştir.

Lübnanlı iş adamı ve milyarder Ayman Hariri tarafından kurulmuştur. Hariri'nin Forbes'e göre, 2018 yılı itibariyle 1,33 milyar dolarlık serveti bulunmakta, VERO uygulamasını finanse etmektedir.

Diğer mecraların aksine, Vero reklamsız olup; ücretli abonelik ile kullanıcılara hizmet veren bir platformdur. İlk bir milyon aboneden, yıllık abonelik ücreti almamıştır. Bu sayede reklamsız bir sosyal medya deneyimi sunmaktadır.

2017 yılı itibariyle Facebook, Instagram gibi yıllanmış sosyal medyalara ilginin azalması ile yeni sosyal medya platformları arayan gençler, Vero uygulamasına yönelmektedir. Uygulamayı kullanan kişiler Vero hakkında, internetin yeni Instagram’ı olarak bahsetmektedir.

İngiltere bazlı çıkış yapan Vero; fotoğraf, müzik, bağlantı, film, kitap ve yer olmak üzere 6 farklı gönderi oluşturma imkanı sunarak, istediğiniz içerikleri paylaşmanızı sağlıyor. Rakiplerinde en büyük sorun olan arkadaş ekleme özelliğine çözüm bulan Vero, yeni bir ismi arkadaş olarak eklerken üç farklı seçeneğe ayırabilmenize imkan tanıyor. Tanıdık, Arkadaş ve Yakın Arkadaş olacak şekilde 3 farklı arkadaş edinme sistemi sunmaktadır.

Vero, bu arkadaşlık düzeyine göre arkadaşlarınızın gönderisini görme ve sizin gönderinizi kimlerin göreceğini seçme imkanını sizlere sunmaktadır. Arkadaşlarınızı hangi gruba eklediğinizi, sizden başka kimse göremiyor.

Rakiplerinde alışılageldiği gibi; hashtag kullanımı, arama, trendler ve doğrulanmış hesap gibi özellikler bulunmaktadır. Türkçe dil desteği de sunmaktadır.