Destek Birimi

Destek sayfaları ile Volplay'i nasıl kullanacağınıza dair bilgiler


Hesap Yönetimi

Volplay'de nasıl yeni hesap açabilirim?

Volplay.com'da kayıt formunu doldurarak yeni bir hesap açabileceğin gibi, Facebook'la bağlanabilir ya da SMS ile hızlı giriş yaparak hesap açabilirsin.

- Kayıt formu ile yeni hesap açmak için basın

- SMS ile telefn doğrulaması yaparak yeni hesap açmak için basın

- Facebook hesabında bağlanıp yeni hesap açmak için basın

Hesabım nedir ve ayarlarımı nasıl yönetebilirim?

Site genelinde sağ üst kısımda bulunan kullanıcı ikonuna tıklayarak; açılan sayfada hesabın ile ilgili ayarları değiştirebilir, yönetimini yapabilirsin. Sadece kayıtlı kullanıcılar görüntüleyebilir.

Hesap Kredisi ne anlama geliyor?

Gerçek bir para birimini ifade etmeyen hesap kredisi, videolara yorum yaptıkça sabit oranlarda kredi birikimi yapılan sistemdir. Biriktirilen krediler değişken oranlı kesintiler yapılarak video izlemelerinde kullanılır. Kredi eksiye düştüğü zaman videolar izlenemez. Sadece kayıtlı kullanıcılar için geçerlidir. Kullanıcıların izledikleri videoya yorum yapmasını amaç edinerek çalışmaktadır. Kredi kazançları ve kesintiler tamamen sistem tarafından gerçekleşir ve anında işlenir.

- İlk kayıtta verilen açılış kredisi 1.00 TL'dir. (Sabit)

- Bir yorum için verilen kredi 1.00 TL'dir. (Sabit)

- Bir video izleme için kesilen kredi 0.01 - 0.13 TL'dir. (Değişken)

Kendi Profilimi nasıl görebilirim?

Hesabım sayfasında Profilini Gör butonuna tıklayarak profiline ulaşabilirsin. Kullanıcıların gözünden profil sayfanı görmeni sağlar.

Hesabımı nasıl gizli profil yaparım?

Hesap menüsünde Hızlı Ayarlar'ın hemen altında yer alan Profil Görünürlüğü'ü butonuna basarak hesabını herkese gizli hale getirebilirsin. İstersen yine aynı butonla profili Herkese Açık yapabilirsin.

Biografimi nasıl güncelleyebilirim?

Hesabım sayfasında Bilgilerini Güncelle butonuna tıklayarak biografini güncelleyebilirsin. Sadece 160 karaktere izin verilmektedir.

Kullanıcı adımı nasıl değiştirebilirim?

Hesabım sayfasında Bilgilerimi Güncelle butonuna tıklayarak kullanıcı adını değiştireceğin. Türkçe karakter içermeyen ve profilinin uzantısı olacak bir isim belirlemen gerekmektedir.

Fotoğrafımı nasıl değiştirebilirim?

Hesabım sayfasında Fotoğrafı Değiştir butonuna basarak, açılan ekranda fotoğraf yüklemesi yapabilir ve profil fotoğrafını güncelleyebilirsin. Yükleme tamamlandığında yeni görsel otomatik ölçeklendirilerek hesaba tanımlanır ve eski görsel silinir.

Video İzleme

Volplay'de nasıl video izleyebilirim?

Volplay.com üzerinden ister masaüstü, istersen mobil cihazlar ile video izleyebilirsin. Anasayfa, video kategorileri, video listeleri, izlenme geçmişi ve arama sayfaları aracılığıyla izlemek istediğin videoya basarak izlemeye başlayabilirsin.

Otomatik oynatım ile sonraki video özelliğini nasıl kapatırım?

Hesabım sayfasında Hızlı Ayarlar'ın hemen altında yer alan Otomatik Oynatım butonuna basarak sonraki videoya otomatik geçişi kapatabilirsin. İstersen yine aynı butonla özelliği devreye alabilirsin.

İşyerinde ya da toplum içinde uygunsuz videoları nasıl engelleyebilirim?

Hesabım sayfasında Hızlı Ayarlar'ın hemen altında yer alan Çocuk Kilidi butonuna basarak +18, Cinsellik ve Olumsuz Örnek olarak derecelendirilmiş videoları sansürleyebilirsin. İstersen yine aynı butonla özelliği devredışı bırakabilirsin.

Tüm videoların sesini nasıl kapatırım?

Hesabım sayfasında Hızlı Ayarlar'ın hemen altında yer alan Sessiz Modu butonuna basarak site genelinde tüm videoların sesini tamamen kapatabilirsin. İsterseniz video sayfasında, sadece sesini duymak istediğin videonun sesini açabilirsin. Yine aynı butonla sessiz moddan çıkabilirsin.

İzlenme Geçmişi'ni Nasıl devredışı bırakırım?

Hesabım sayfasında Hızlı Ayarlar'ın hemen altında yer alan İzlenme Geçmişi butonuna basarak izlediğin videoların kaydını durdurabilirsin. İzlediğiniz videoların kaydedilmesi duracağı için İzlenme Geçmişi sayfasında videolar görünmeyecektir. Yine aynı butonla, izlenme geçmişini aktif edebilirsin.

Aradığım videoyu nasıl bulabilirim?

Volplay site genelinde sağ üstte yer alan Arama butonuna basarak ya da buraya giderek izlemek istediğin konuyla ilgili bir şeyler yazarak hemen bulabilirsin.

Bir videoyu nasıl favorime ekleyebilirim?

İzlediğin videonun sayfasında Favoriye Ekle butonuna basarak; profilinde de yayınlanacak şekilde (eğer gizli profil değilse) favoriye ekleyebilirsin.

Bir videoya nasıl yorum yaparım?

İzlediğin videonun sayfasında Yorum Yaz kısmındaki kutucuğa yazarak, Onayla butonuna basıp; profilinde de yayınlanacak şekilde (eğer gizli profil değilse) videoya yorum yapabilir ya da yapılmış yorumun altındaki kutucuğu kullanarak cevap yazabilirsin. Aynı zamanda İzlenme Geçmişi sayfasında da aynı işlemi yapabilirsin.

Video kategorilerine nasıl ulaşır ve hızlı geçiş yaparım?

Site genelinde sağ üst köşede yer alan menü ikonuna tıklayarak, Video Kategorileri açılır menüsünden, dilediğine basarak hızlı ulaşım sağlayabilirin.

Özel Mesaj İşlemleri

Bir kullanıcıya nasıl özel mesaj gönderebilirim?

Özel mesaj gönderebilmek için Volplay'de hesabın olmalıdır. Mesajlaşmak istediğin kullanıcının profil sayfasındaki Mesajlaş butonuna tıkladığında ilgili kullanıcıyla direkt görüşmeye başlayabilirsin. Aynı şekilde izlediğin videoya yorum yapan kişilerin isminin hemen yanında yer alan Özel Mesaj butonuna tıklayarak da görüşme başlatabilirsin. Kullanıcıları Keşfet ve Yeni Kullanıcılar bağlantılarında listelenen kullanıcıların profiline giderek mesaj gönderebilirsin.

Gönderdiğim mesajı alıcı tarafından görüldüğünü nasıl anlarım?

Özel mesajlaşma menüsünde, her mesajın altında yer alan gri nokta; mesajın sağlıklı iletildiğini ama, alıcının daha okumadığını anlatır. Eğer mavi nokta görünüyorsa mesaj alıcı kişi tarafından görülmüş demektir.

Gelen yeni mesajların bildirimini nasıl alırım?

Mesajlaşma menüsü açık olduğu sürece anlık olarak chat yapabilirsin. Menüyü kapattığında ya da bir süre sonra giriş yaptığında sana gelen Yeni Mesaj bildirimlerini, sitede gezinirken; sadece Bildirimlerim sayfasında ve sağ üstte yer alan Hesabım ikonunda görebilirsin.

Hiç kimseden Özel Mesaj almak istemiyorum?

Hesabım sayfasında Hızlı Ayarlar'ın hemen altında yer alan Mesaj Alımı butonuna basarak, diğer kullanıcıların sana özel mesaj göndermesini engelleyebilirsin. Yine aynı butona basıp, aktif ederek özel mesajlara izin verebilirsin.

Diğer Bilgiler

Volplay'de neden reklam yayınlanmıyor?

Volplay.com yeni bir proje. Yerel sektöründeki dev video yayıncıları gibi kaliteli prodüksiyona sahip reklamları alamayacak kadar düşük hitlere sahiptir. Bu nedenle, düşük kalite ya da aldatmaya dayalı reklamları da biz kabul etmeyerek, reklam yayıncılığını kurulduğu günden bu yana hiç uygulamadık.

Volplay'in herhangi bir geliri var mı?

Volplay.com herhangi bir kurum ya da tüzel iştirak desteğiyle kurulmadığı ve reklamsız yayıncılık yaptığı için bir gelir modeli bulunmuyor. Masraflar, kurucular arasında pay edilerek proje devam ediyor. Editörlerimizin hiçbiri ücret almayarak, boş zamanlarında gönüllük esasına dayalı içerik yayınlıyorlar.