Hesap Yönetimi

 • Volplay'de nasıl yeni hesap açabilirim?
 • Hesap Menüsü nedir ve ayarlarımı nasıl yönetebilirim?
 • Kendi Profilimi nasıl görebilirim?
 • Hesabımı nasıl gizli profil yaparım?
 • Biografimi nasıl güncelleyebilirim?
 • Kullanıcı adımı nasıl değiştirebilirim?
 • Doğrulanmış Profil statüsü nasıl alabilirim?

Volplay.com'da şuanda sadece Facebook üzerinden üyelik açabilirsiniz. Hesap açmak için Bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Site genelinde sağ üst kısımda bulunan kırmızı çerçeveli butona tıklayarak; açılan menüden hesabınız ile ilgili ayarları değiştirebilir ya da hesabınızın tüm yönetimini yapabilirsiniz.

Hesap menüsünde Profile Git butonuna tıklayarak profilinize ulaşabilirsiniz. Siz nasıl görüyorsanız herkeste aynı şekilde görmektedir.

Hesap menüsünde Hızlı Ayarlar'ın hemen altında yer alan Profil Görünürlüğü'ü butonuna basarak hesabınızı herkese gizli hale getirebilirsiniz. İsterseniz yine aynı butonla profili Herkese Açık yapabilirsiniz.

Hesap menüsünde Ayarlar butonuna tıklayarak biografinizi kısa açıklama ile güncelleyebilirsiniz. Sadece 160 karaktere izin verilmektedir.

Hesap menüsünde Ayarlar butonuna tıklayarak biografi aşamasını geçmek için Değiştir butonuna tıkladığınızda, kullanıcı adınızı değiştireceğiniz aşama açılacaktır. Türkçe karakter içermeyen ve profilinizin uzantısı olacak bir isim belirlemeniz gerekmektedir.

Hesap menüsünde Hızlı Ayarlar'ın hemen altında yer alan Doğrulanmış Profile Geç butonuna basarak, önünüze gelecek kısa aşamalı telefon doğrulamasını yaptığınız takdirde; hesabınız doğrulanmış profil statüsü ve ikonu kazanacaktır.

Video ile İlgili Konular

 • Volplay'de nasıl video izleyebilirim?
 • Otomatik oynatım ile sonraki video özelliğini nasıl kapatırım?
 • İşyerinde ya da toplum içinde uygunsuz videoları nasıl engelleyebilirim?
 • Tüm videoların sesini nasıl kapatırım?
 • İzlenme Geçmişi'ni Nasıl devredışı bırakırım?
 • Aradığım videoyu nasıl bulabilirim?
 • Bir videoyu nasıl favorime ekleyebilirim?
 • Bir videoya nasıl yorum yaparım?
 • Video kategorilerine nasıl ulaşır ve hızlı geçiş yaparım?

Volplay.com üzerinden ister masaüstü, isterseniz mobil cihazlar ile video izleyebilirsiniz. Anasayfa, video kategorileri ve arama sayfaları aracılığıyla izlemek istediğiniz videonun üzerine basarak ilgili videonun sayfasına ulaşabilirsiniz.

Hesap menüsünde Hızlı Ayarlar'ın hemen altında yer alan Otomatik Oynatım butonuna basarak sonraki videoya otomatik geçişi kapatabilirsiniz. İsterseniz yine aynı butonla özelliği devreye alabilirsiniz.

Hesap menüsünde Hızlı Ayarlar'ın hemen altında yer alan Çocuk Kilidi butonuna basarak +18, Cinsellik ve Olumsuz Örnek olarak derecelendirilmiş videoları sansürleyebilirsiniz. İsterseniz yine aynı butonla özelliği devredışı bırakabilirsiniz.

Hesap menüsünde Hızlı Ayarlar'ın hemen altında yer alan Sessiz Modu butonuna basarak site genelinde tüm videoların sesini tamamen kapatabilirsiniz. İsterseniz video sayfasında, sadece sesini duymak istediğiniz videonun sesini açabilirsiniz. Yine aynı butonla sessiz moddan çıkabilirsiniz.

Hesap menüsünde Hızlı Ayarlar'ın hemen altında yer alan İzlenme Geçmişi butonuna basarak izlediğiniz videoların kaydını durdurabilirsiniz. İzlediğiniz videoların kaydedilmesi duracağı için İzlediğim Videolar sayfası da görünmeyecektir. Yine aynı butonla, izlenme geçmişini çalıştırabilirsiniz.

Volplay Anasayfasında Arama butonuna basarak ya da buraya basarak izlemek istediğiniz videolar ile ilgili bir kelime yazarak hemen bulabilirsiniz.

İzlediğiniz videonun sayfasında Listeye Ekle butonuna basarak; profilinizde de yayınlanacak şekilde (eğer gizli profil değilse) favoriye ekleyebilirsiniz.

İzlediğiniz videonun sayfasında Ne Dediler kısmındaki kutucuğa yorumunuzu yazıp, Onayla butonuna basarak; profilinizde de yayınlanacak şekilde (eğer gizli profil değilse) videoya yorum yazabilir ya da yapılmış yorumun altındaki kutucuğu kullanarak cevap yazabilirsiniz.

Site genelinde sol üst köşede yer alan menü ikonuna tıklayarak, kategori ve özel listeler'den dilediğinize basarak hızlı ulaşım sağlayabiliriniz.

Özel Mesaj İşlemleri

 • Bir kullanıcıya nasıl özel mesaj gönderebilirim?
 • Gönderdiğim mesajı alıcı tarafından görüldüğünü nasıl anlarım?
 • Gelen yeni mesajların bildirimini nasıl alırım?
 • Hiç kimseden Özel Mesaj almak istemiyorum?

Özel mesaj gönderebilmek için Volplay'de hesabınız olmalıdır. Mesajlaşmak istediğiniz kullanıcının profil sayfasındaki Mesajlaş butonuna tıkladığınızda ilgili kullanıcıyla direkt görüşmeye başlayabilirsiniz. Aynı şekilde izlediğiniz videoya yorum yapan kişilerin isminin hemen yanında yer alan Özel Mesaj butonuna tıklayarak da görüşme başlatabilirsiniz.

Özel mesajlaşma menüsünde, her mesajın altında yer alan gri çift tik; mesajın sağlıklı iletildiğini ama, alıcının daha okumadığını anlatır. Eğer mavi çift tik görünüyorsa mesaj alıcı kişi tarafından görülmüş demektir.

Mesajlaşma menüsü açık olduğu sürece anlık olarak chat yapabilirsiniz. Menüyü kapattığınızda ya da bir süre sonra giriş yaptığınızda size gelen Yeni Mesaj bildirimlerini, sitede gezinirken; sadece Anasayfa'da ve Herhangi bir video sayfası'nı yenilediğiniz takdirde görebilirsiniz.

Hesap menüsünde Hızlı Ayarlar'ın hemen altında yer alan Mesaj Alımı butonuna basarak, diğer kullanıcıların size özel mesaj göndermesini engelleyebilirsiniz. Yine aynı butona basıp, aktif ederek özel mesajlara izin verebilirsiniz.

Diğer Bilgiler

 • Volplay'de neden reklam yayınlanmıyor?
 • Volplay'in herhangi bir geliri var mı?
 • Neden hesap açıp üye olayım ki?

Volplay.com yeni bir proje. Yerel sektöründeki dev video yayıncıları gibi kaliteli prodüksiyona sahip reklamları alamayacak kadar düşük hitlere sahiptir. Bu nedenle, düşük kalite ya da aldatmaya dayalı reklamları da biz kabul etmeyerek, reklam yayıncılığını kurulduğu günden bu yana hiç uygulamadık.

Volplay.com herhangi bir kurum ya da tüzel iştirak desteğiyle kurulmadığı ve reklamsız yayıncılık yaptığı için geliri bulunmuyor. Masraflar, kurucular arasında pay edilerek proje devam ediyor. Hatta editörlerimizin hiçbiri ücret almayarak, boş zamanlarında gönüllük esasına dayalı içerik yayınlıyorlar. Elimizden gelse ve gelirimiz olsa pay edeceğiz, ama malesef şuan için bu imkanımız yok.

Volplay.com'a üye olmak tamamen size kalmış bir konu. Özgürsünüz bu konuda; ama yarın birgün biz sitede inler cinler cirit atarken oradaydık demekte var işin ucunda. Çokta değil 5 saniyenizi almıyor hesap açmak tabi ki.