Volplay'in Hikayesi

Modunu Değiştirir


Volplay Topluluğuna Katılın

Türkiye'nin sıradışı video platformu olarak; 1 şubat 2016'da İstanbul'dan yayına başlayan Volplay, video izleme alışkanlıklarına farklı bir yorum getirmeyi amaçlamakta; bugüne kadar tekdüze video site formatının dışına çıkarak; videolu içerik yayıncılığında sade, hızlı ve aynı zamanda sadece redakte edilmiş içeriklerin izleyiciye ulaştırılmasını hedeflemektedir. Ziyaretçilerimizin, gündeme dair seçili videolara; iyileştirilmiş kullanıcı deneyimini yaşayacakları bir platform aracılığıyla ulaşmaları için mutfağa geçtik.

Yayınlanan içeriklerin büyük çoğunluğu editör elinden çıkarken, kullanıcıların gönderdiği içerikler, yine editöryal düzenleme ile yayınlanmaktadır. Böylece; temelinde video statüsünde olmayan (resim slaytı, ses kaydı vb.) ya da halihazırda sitede mevcut olan içerikler ile yayın ilkeleri ve kullanım koşullarını ihlal ettiği saptanan içerikler; insan kontrolüyle, yayınlanmadan filtreye tabi tutularak engellenmektedir.

Spam, yanıltıcı, ticari ya da zeka geriliğine sebep olan kullanıcı bazlı içerikler, Volplay tarafından filtreye tabi tutularak yayınlanmıyor. Popüler olduğu düşünülen bir içeriğin 10 farklı varyasyonu işleme dahi alınmıyor. Volplay ziyaretçileri kontrolden geçmiş içerikte buluşarak, birbirleriyle diyalog kurabiliyor, düşüncelerini diğerleriyle paylaşabiliyor.

Birbirini tanıyan, platform üzerinden kafa dengi gerçek arkadaşlıklar kuran bir topluluk her geçen gün daha da büyüyor. Sadece video izlemek isteyen, saçmasapan "internet ünlüsü" videolarından bunalmış kişilerin arasına bugün katılın.

2016'da Anasayfa Görünümü

2017'de Anasayfa Görünümü

2018'de Anasayfa Görünümü

Bugün Anasayfa Görünümü

Bağımsızlığın Gücüne Odaklandık

Volplay, herhangi bir kurum ya da tüzel kişiliğin desteğiyle oluşturulmamış, bağımsız bir videolu içerik yayın platformudur. Ticari kaygısız, gerektiğinde reklamsız yayıncılık için bütçesi hazır, gönüllü editörlerinin katkısı ve sadık kullanıcılarıyla her geçen gün büyüyen bir projedir.

Volplay 2016'da, Youtube API altyapısının desteğiyle başladığı yayıncılık serüveninde, sadece 1 yıl sonra içeriklerini kendi sunucularından yayınlayan bir platform haline gelmiştir.

Dünya ve Türkiye'de öne çıkan önemli gördüğümüz video içeriklerini, saygın yer sağlayıcı firmalarından, ABD merkezli GoDaddy INC. altyapısındaki kendi sunucularımızdan ziyaretçilerimize ulaştırıyoruz. Hem veri entegrasyonunun sağlıklı ve kesintisiz olması, hemde sürekli içeriğe erişim imkanı amaçlanmıştır. Volplay.com, Avrupa'da GoDaddy Veri Merkezi'ne ev sahipliği yapan Amsterdam/Hollanda lokasyonundan tüm dünyaya açılmaktadır.