Kullanıcı Puanları

Son Güncelleme: 07.05.2021


Volplay.com kullanıcılarının, site kaynaklarını adaletli şekilde kullanmaları için puan sistemiyle video gösterim yöntemi uygulanmaktadır.

Site genelinde; örneğin 595 p. şeklinde görülen değer gerçek bir para birimini ifade etmediği gibi, puan kelimesinin ilk harfini içerir.

Puanımı nasıl arttırabilirim?

Her yorum yaptığında hesabına 100 p. aktarılmaktadır. Yorum geçersizse, aktarılan puan geri çekilir.

Tek soruluk video anketlerini cevaplarsan, 50 p. hesabına aktarılır. Aktarılan puan hiçbir şekilde geri çekilmez.

Eğer Volplay'de mesajlaştığın bir arkadaşın varsa, sana puan transferi yapmasını isteyebilirsin.

Video yüklersen ve yüklediğin video yayına alınırsa, 500 p. hesabına aktarılır. Aktarılan puan, video yayından kaldırılsa da geri çekilmez.

Mevcut puanından bir kısmını ya da tamamını, 7 - 14 - 28 gün kullanmama sözü vererek, vade bitiminde güncel oranlarda ekstra puan kazanabilirsin. Hesabım > Artan Kumbaram yoluyla işlem yapabilirsin.

Yeni üye olan kullanıcıların hesabına, 100 p. aktarılır. Çift üyelik açan kullanıcıların hesabı otomatik olarak silinmektedir.

Video izlerken ne kadar kesinti oluyor?

İzlenen her video için hesabından 1 - 8 p. arasında kesinti yapılır ve puanlarından düşer. Sadece video izlerken kesinti yapılmaktadır.

Puan aktarım hızlı gerçekleşiyor mu?

Yorum yaptığında ve anketleri cevapladığında, sistem tarafından otomatik olarak puan hesabına aktarılır.

Video yüklediğinde en geç 24 saat içinde incelenir ve video yayına alınınca puan hesabına hemen aktarılır. İçerik editörleri video için onay vermez ve yayına almaz ise puan yüklenmez.

Kullanıcıdan - Kullanıcıya, puan transfer işlemi 7/24 hemen gerçekleşir. Kontroller sırasında, transferin bir şekilde hileli olduğu tespit edilirse işlem iptal edilebilir. Aynı zamanda yanlışlıkla yaptığınız transferleri bildirerek geri alabilirsiniz.

Hesabımdaki puanlarda düşüş olmuş?

Silinen yorumların için hesabından 100 p. geri çekilir. Eğer hata olduğunu düşünürsen, buradan bize yazabilirsin.

Son zamanlarda başka bir kullanıcıya puan transferi yapmış ve unutmuş olabilirsin. Hesabım > Puan Transferlerim yoluyla görüntüleyebilirsin.

Neden puan sistemine ihtiyaç duyuyoruz?

Volplay.com neredeyse düşük bütçeyle yayın yapan bir internet sitesidir. Sunucu kaynakları artan trafiği karşılayamamakta ve olmayan reklam geliriyle(Reklam yayınlamıyoruz.) yeni sunucu açılamamaktadır.

Bu sebeple bir şekilde (yorum, beğeni, sürekli giriş yapanlar ve üyelik açanlar) sadece katkı sağlayanların yararlandığı site modelini uyguluyoruz. Herhangi bir ücretli üyelik ya da gerçek parayı puana dönüştürme vb. satışımızda bulunmamaktadır. Karaborsada satılık puan yüklü hesaplar da, tespit edildiği anda banlanır.