Pınar Altuğ Kimdir?

Pınar Altuğ Kimdir?

2 Eylül 1974 tarihinde İstanbul’da doğan Pınar Altuğ ilk olarak mankenlik mesleği ile adını duyursa da önce televizyon dizilerinde oyunculuk ve ardından televizyon programlarında yaptığı sunuculuklarla adını duyurmuştur. İlk eğitimini İstanbul Saint Benoit Fransız Lisesi’nde alan Altuğ, lisede okuduğu sıralarda yapmaya başladığı mankenliği daha sonra profesyonel olarak kariyerinin esas parçası yapmıştır. Güzellik yarışmasının hemen ardından televizyondan gelen yoğun ilgiye karşılık vererek ilk yayınlarını yapmaya başlayan Pınar Altuğ izle linklerinden bu döneme ait kayıtları bulunabilir.

Magazin programlarında yaptığı sunuculukla televizyona merhaba diyen Pınar Altuğ’un 1999 yılında yaptığı Pınar’ın Yemek Zevki programı ise tamamen kendisine ait bir program olmaktadır.

Altuğ’un hayatının dönüm noktalarından biri olan yıl ise 1994 tarihine denk gelir. Bu yılda düzenlenen Türkiye Güzellik Yarışması olan Miss Turkey yarışmasında Türkiye güzeli seçilen Altuğ, bu başarısının ardından daha yoğun bir kariyere sahip olmuş ve o dönemde kazandığı İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümündeki eğitimini bırakarak kariyerine odaklanmıştır.

Televizyona ilk olarak Kurt Kapanı isimli dizideki başarılı rolü ile adım atan Altuğ, en büyük şöhretini ise Birol Güven tarafından yapılan Çocuklar Duymasın adlı diziyle kazanmıştır. Dizideki bilinçli ve aydın anne ile kadın figürünü en iyi şekilde yansıtması sayesinde izleyicilerin en sevdiği karakterlerden olmayı başardı. Aynı dizinin bir sonraki versiyonu olan Çocuklar Ne Olacak sezonunda ve 5 yıl sonra 2010 yılında gelen Çocuklar Duymasın’da da Meltem karakteri ile izleyici ile buluşan Altuğ izleyiciler tarafından çok sevildi.

Pınar Altuğ’un televizyonda boy gösterdiği en başarılı projeler de şov programları oldu. Televizyonun ne güvenilen yüzlerinden olan Altuğ ilk olarak Beren Saat ve Engin Akyürek gibi oyuncuların da ilk olarak izleyici karşısına çıktığı Türkiye’nin Yıldızları programının sunuculuğunu yaptı. Ardından çeşitli programlardan sonra Mucizeler Gecesi isimli programda boy gösteren Altuğ, sunuculuğuna son olarak Bir Şarkısın Sen programında Erol Evgin’in partneri olarak eşlik etti. Pınar Altuğ videoları ile tüm bu programlardan kesitler izlenebilir. Altuğ son olarak Birol Güven’in Pamuk Prens isimli projesinde yer aldı.

2000 ile 2003 arasında Umut Elçioğlu ile evli kalan Altuğ, 2008'de bir diğer oyuncu Yağmur Atacan ile evlendi. Bu evlilikten 2009'da Su adlı bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir.